Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Attack Part 1 (2022)

Attack Part 1 (2022)

Apr. 01, 2022 123 Min.
Your rating: 0
8.7 3 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

John Abraham isArjun Shergill
Arjun Shergill
Rakul Preet Singh isDr. Sabah Qureshi
Dr. Sabah Qureshi
Ratna Pathak isShanti Shergill
Shanti Shergill
Prakash Raj isVadraj Kumar Subramaniam
Vadraj Kumar Subramaniam
Elham Ehsas isHamid Gul
Hamid Gul
Serena Walia isIRA (voice)
IRA (voice)
Kiran Kumar isIndian Army Chief
Indian Army Chief
Rajit Kapoor isHome Minister
Home Minister

Permbledhje

Dëshmoni ngritjen e një ushtari të ushtrisë ndërsa ai kupton fatin e tij dhe pajtohet të bëhet super ushtari i parë i Indisë i krijuar për të luftuar terroristët, ndërsa ai lufton demonët e tij të brendshëm dhe armiqtë e tij të jashtëm…

Titulli origjinalAttack
Vlerësimi IMDb7.2 votes
Vlerësimi TMDb7.5 6 votes