Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Black Adam (2022)

Black Adam (2022)

Bota kishte nevojë për një hero. E mori Adamin e Zi.Oct. 19, 2022 125 Min.
Your rating: 0
8.7 10 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Dwayne Johnson isBlack Adam / Teth Adam
Black Adam / Teth Adam
Aldis Hodge isHawkman / Carter Hall
Hawkman / Carter Hall
Noah Centineo isAtom Smasher / Al Rothstein
Atom Smasher / Al Rothstein
Sarah Shahi isAdrianna Tomaz
Adrianna Tomaz
Quintessa Swindell isCyclone / Maxine Hunkel
Cyclone / Maxine Hunkel
Marwan Kenzari isIshmael / Sabbac / King Ahk-Ton
Ishmael / Sabbac / King Ahk-Ton
Mo Amer isKarim
Karim
Bodhi Sabongui isAmon Tomaz
Amon Tomaz
Pierce Brosnan isDr. Fate / Kent Nelson
Dr. Fate / Kent Nelson

Permbledhje

Në Kahndakun e lashtë, Teth Adamit iu dhanë fuqi të mbinatyrshme. Pasi i përdori këto fuqi për hakmarrje, ai u burgos. Kanë kaluar afro 5000 vjet dhe Adami është shndërruar në mit, në legjendë. Tani që është i lirë, forma e tij unike e drejtësisë, e lindur nga zemërimi, sfidohet nga heronjtë e ditëve moderne që formojnë Shoqërinë e Drejtësisë…

Titulli origjinalBlack Adam
Vlerësimi IMDb7.4 votes
Vlerësimi TMDb6.844 953 votes