Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Covenant (2023) a.k.a Guy Ritchie’s the Covenant

The Covenant (2023) a.k.a Guy Ritchie’s the Covenant

Një lidhje. Një peng. Një angazhim.Apr. 19, 2023 123 Min.
Your rating: 0
10 2 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Guy Ritchie
Director

Aktoret

Jake Gyllenhaal isSgt. John Kinley
Sgt. John Kinley
Antony Starr isEddie Parker
Eddie Parker
Alexander Ludwig isSgt. Declan O'
Sgt. Declan O'
Jonny Lee Miller isColonel Vokes
Colonel Vokes
Emily Beecham isCaroline Kinley
Caroline Kinley
Jason Wong isJoshua Jung
Joshua Jung
Bobby Schofield isSteve Kersher
Steve Kersher
Sean Sagar isCharlie Crowther
Charlie Crowther

Permbledhje

Në kohën kur ushtria amerikane ndodhej në Afganistan, një përkthyes vendas i shpëton jetën një rreshteri amerikan, duke kaluar peripeci të shumta dhe më vonë duke u fshehur prej hakmarrejes së talebanëve. Megjithatë, vuajtjet e tij morën fund dhe ai mori atë që i takonte për heroizmin e bërë.

Titulli origjinalGuy Ritchie's The Covenant
Vlerësimi TMDb7.684 155 votes