Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Sonic the Hedgehog 2 (2022)

Sonic the Hedgehog 2 (2022)

Welcome to the next level.Mar. 30, 2022 122 Min.
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Jeff Fowler
Director

Aktoret

Ben Schwartz isSonic the Hedgehog (voice)
Sonic the Hedgehog (voice)
Idris Elba isKnuckles the Echidna (voice)
Knuckles the Echidna (voice)
Jim Carrey isDr. Ivo Robotnik
Dr. Ivo Robotnik
James Marsden isTom Wachowski
Tom Wachowski
Tika Sumpter isMaddie Wachowski
Maddie Wachowski
Adam Pally isWade Whipple
Wade Whipple
Lee Majdoub isAgent Stone
Agent Stone

Permbledhje

Pasi u vendos në Green Hills, Sonic është i etur të provojë se e ka atë që duhet për të qenë një hero i vërtetë. Prova e tij vjen kur Dr Robotnik kthehet, këtë herë me një partner të ri, Knuckles, në kërkim të një smeraldi që ka fuqinë të shkatërrojë qytetërimet. Sonic bashkohet me ndihmësin e tij, Tails, dhe së bashku ata nisin një udhëtim globit për të gjetur smeraldin përpara se të bjerë në duart e gabuara.

Titulli origjinalSonic the Hedgehog 2
Vlerësimi IMDb6.9 votes
Vlerësimi TMDb7.7 1187 votes