Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The War Below (2021)

The War Below (2021)

Shpresa shkon thellë.Sep. 10, 2021 97 Min.
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

J.P. Watts
Director

Aktoret

Sam Hazeldine isWilliam Hawkin
William Hawkin
Tom Goodman-Hill isHellfire Jack
Hellfire Jack
Kris Hitchen isHarold Stockford
Harold Stockford
Elliot James Langridge isGeorge MacDonald
George MacDonald
Sam Clemmett isCharlie MacDonald
Charlie MacDonald
Anna Maguire isJane Hawkin
Jane Hawkin
Andrew Scarborough isColonel Fielding
Colonel Fielding
Douglas Reith isField Marshal Haig
Field Marshal Haig

Permbledhje

Gjatë Luftës së Parë Botërore, disa minatorë britanik u rekrutuan në ushtri, për të hapur tunele poshtë frontit gjerman dhe të vendosnin bomba për të shaktërruar armikun. Minatorët ia dolën mbanë edhe pse sakrifikuan jetën e tyre për të shpëtuar mijëra jetë të tjera.

Titulli origjinalThe War Below
Vlerësimi IMDb6.5 votes
Vlerësimi TMDb6.635 37 votes