Godfather of Harlem

Godfather of Harlem

Sep. 29, 2019
Your rating: 0
8.4 17 votes

Krijues

Cast

Forest Whitaker isBumpy Johnson
Bumpy Johnson
Ilfenesh Hadera isMayme Johnson
Mayme Johnson
Nigel Thatch isMalcolm X
Malcolm X
Lucy Fry isStella
Stella
Paul Sorvino isFrank Costello
Frank Costello
Giancarlo Esposito isAdam Clayton Powell Jr.
Adam Clayton Powell Jr.
Rafi Gavron isErnie Nuzi
Ernie Nuzi

Video trailer

Images

Synopsis

Bazuar lirshëm ne shefin e krimit famëkeq Bumpy Johnson, i cili në fillim të viteve 1960 u kthye nga dhjetë vjet burg për të gjetur lagjen që dikur sundonte  Me rrugët e kontrolluara nga turma italiane, Bumpy përpiqet të rimarrë pjesën e tij të Harlem.

Original titleGodfather of Harlem
Firt air dateSep. 29, 2019
Last air dateDec. 01, 2019
Seasons1
Episodes10
StatusReturning Series

Sezonet dhe serit

1Sezoni 1 Sep. 29, 2019
1Sezoni 1 Sep. 29, 2019
2Sezoni 2 Apr. 18, 2021

TITUJ TE NGJASHEM