Suburra: Blood on Rome

Suburra: Blood on Rome

Oct. 06, 2017
Your rating: 7
7.1 25 votes

Krijues

Cast

Alessandro Borghi isAureliano Adami
Aureliano Adami
Giacomo Ferrara isSpadino Anacleti
Spadino Anacleti
Eduardo Valdarnini isGabriele Marchilli
Gabriele Marchilli
Adamo Dionisi isManfredi Anacleti
Manfredi Anacleti
Filippo Nigro isAmedeo Cinaglia
Amedeo Cinaglia
Claudia Gerini isSara Monaschi
Sara Monaschi

Video trailer

Images

Synopsis

Në vitin 2008, një luftë mbi tokën në një qytet bregdetar pranë Romës spiralizohet në një betejë vdekjeprurëse midis krimit të organizuar, politikanëve të korruptuar dhe Vatikanit.

Original titleSuburra: La Serie
Firt air dateOct. 06, 2017
Last air dateOct. 06, 2017
Seasons1
Episodes10
StatusReturning Series

Sezonet dhe serit

1Sezoni 1 Oct. 06, 2017
2Sezoni 2 Feb. 22, 2019
3Sezoni 3 Oct. 30, 2020

TITUJ TE NGJASHEM